Choď na obsah Choď na menu
 


Čo ma len tak napadlo

Príspevky

V roku 2021

19. 11. 2021

Na žiadosť dezorientovaných čitateľov som v tomto roku uverejňoval jednotlivé príspevky izolovane a pri blížiacom konci roka ich zbaľujem do obvyklého ročného kompletu.

Obsah:

Premiéra; Očereď; Modlením k zdraviu; Očkovanie za miliardu; Milión; Medzery; Dediči; Čo sa skrýva v nutelle

 

V roku 2020

18. 3. 2020

Prvý tohoročný miniblog venujem, ako inak, ochranným rúškam a davovej psychóze okolo nich. A ďalší "o tom, co bude potom".

Obsah: Rúško, rúško, rúško; Jav pána Tyndalla; Zväzujúce reťazce; Občan na konci; Kuriér; Kto vlastne vládne?; 

Posledná aktualizácia 11.6.2021

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1

V roku 2019

20. 1. 2019

Nič podstatné sa nezmenilo, u populácie naďalej klesá ochota čítať a čítanie s porozumením sa o krátky čas priradí k ostatným deviáciám. V tomto prípade nemá zmysel ísť proti prúdu a tak aj naďalej namiesto blogov budem písať iba miniblogy a tie združovať podľa roku napísania.

Puzzle; I have a Dream; Azbestová diaľnica; Babie leto; Podkarpatský kuriér

Posledná aktualizácia 26.11.2019

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 0

V roku 2018

23. 2. 2018

Aj v roku 2018 mienim pokračovať v sérii kratších, a tým aj čitateľov neodrádzajúcich, príspevkov, ktoré ma niečím zaujali.

Obsah: Z priemyslovky cvernovka; A komu tím prospějete?; Vox populi ...; Pýcha a chamtivosť; Vianoce, Vianoce prichádzajú

Posledná aktualizácia 18.4.2020

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 0

V roku 2017

15. 3. 2017

V tomto roku ma napadá množstvo tém, o ktorých by som mohol a mal písať. Len som akýsi lenivší a keď čítam, že aj za názor môžem byť stíhaný, nemám chuť meniť panelákové pohodlie za útulnú celu v Justičáku.

Obsah:

Pohotovosť; Návrat Sedem; Lajkovanie; Kam vedú dobré úmysly?; Comedia finita est; It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

Posledná aktualizácia 16. februára 2019

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 2

V roku 2016

2. 1. 2016

Jedno z mojich predsavzatí na rok 2016 sa týka zvýšenia počtu miniblogov, ktoré chcem písať namiesto toho, aby som sebakriticky uznal, že ich málokto číta. Veď webovú stránku si robím viacmenej pre seba, aby som si zapamätal niektoré nápady alebo usporiadal myšlienky.

Obsah:

Herostratos Tour; Nielen časy sa menia; Čo si počneme bez Schengenu?; Piaty atribút volieb; Viac štátu na našu ochranu?; "Straty" a straty; Snooker

Posledná aktualizácia 16. septembra 2019

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 0

V roku 2015

17. 5. 2015

Pokúšam sa preklenúť odmlku v písaní blogov tým, že nebudem čakať na zaujímavú myšlienku, ale písať doslova o tom, čo ma len tak napadne a spoliehať sa na to, že prípadní čitatelia výsledky vyselektujú. Rozsah 500 slov by nemal robiť problémy ani pomalšie čítajúcim.

Obsah:

Som Plaváček a poslali ma k vám z Bruselu; Tak ako minule; Na Vavrinca; Čo cyklotrasy neriešia

Posledná aktualizácia 30.11.2015

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1

V roku 2014

24. 9. 2014

Mal som dobrý úmysel písať miniblogy, ktoré by sa ľahšie čítali, pretože by sa našlo viac ochotných čitateľov. Ale miniblogy vo väčšom množstve vytvárajú maxiblog, ktorý viac odraďuje, než priťahuje. Tak som použil obvyklý postup - rozdelil som pôvodný blog na dve časti. Táto obsahuje poznámky na rôzne témy napísané v roku 2014. Naďalej odmietam upraviť názov blogu podľa diktátu Jazykovedného ústavu. To "mi" ani nenapadne.

Obsah:

Kazítka; A winner is ...; Šúchačka; Straky

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1

V roku 2013

14. 11. 2013

Nechce sa mi písať dlhočizné blogy a niektoré názory v SMS, ani v emailoch neuplatním. Tak si budem nepravidelne písať a nebudem sa starať o to, či to aj niekto číta, pretože zmysel vidím v uchovaní niektorých nápadov a v overení si schopnosti napísať niečo zmysluplné. Názov tohto blogu nie je pôvodný, je odvodený z názvu knihy Jiřího Suchého Knížka aneb Co mne jen tak napadlo. Takže sa považujem za plagiátora - kajúcnika. A pokiaľ by sa chcel na mňa niekto vyťahovať, ako neovládam slovenčinu, tak vedzte, že údajná chyba v názve blogu je mojím protestom proti nezmyselnému pravidlu.

Obsah:

Srdce; Bezdomovci; Adopcie; Treska v majonéze; Vrátime sa k zháňaniu?; 

Posledná aktualizácia: 23.9.2014

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1