Choď na obsah Choď na menu
 


Spolužiaci

9. 3. 2011

Úspešných rovesníkov som už uviedol v príspevku Rok 1946. Úspešných však býva vždy iba hŕstka a vyhrievajú sa na rôznych výslniach. A tak som k pôvodnému príspevku vytvoril alter ego z nás ostatných. Predstavujú ho medailónky spolužiakov z chemickej priemyslovky patriacich medzi úplne obyčajných ľudí, pričom niektorí z nich ani nepoznajú Igora Matoviča. Ale takí sú omnoho vďačnejší, keď ich fotku s pár slovami niekto vycapí aj inde, ako do občianskeho preukazu.                                     

Obrázok *17.3.1946 Jana Besedová Barcalová

Ani Janka s nami nepobudla dlho, aj keď na rozdiel od Alina nikde neemigrovala. Pokojná práca v štátnej správe jej umožňuje mystifikovať neznámych údajmi o jej skutočnom veku.

 

Obrázok*14.10.1946 Milan Cvečka

Vášnivý fanúšik futbalu s komplexom Ringa Starra. Rovnako ako on z komplexu nevyrástol, iba sa naučil s ním žiť. Zberateľ a milovník nevšednej a pre necvičené ucho nepočúvateľnej hudby.

Obrázok*20.4.1946 Ľudovít Dobrík

Milovník dobrej hudby, nekonvenčného správania sa a ďalekých ciest. Alergia na ruské tanky s bielym pásom ho doviedla do poddanstva švédskeho kráľa, kde retušoval to, čo odvial čas.                                                                                 

Obrázok*17.5.1946 Viera Ďurinská Wienerová

Zápalistá propagátorka zdravého spôsobu života Vierka-homeopatka je prirastená k Prievidzi.  Kadenciou slov prekonáva aj povestný izraelský samopal Uzi. A nepotrebuje sa ani nadýchnuť.                                                                     

Obrázok*27.10.1945 Ľubor Fišera

Nenaplnené ambície v skoku do výšky si kompenzoval skokom kariérnym (profesor STU, šéf ústavu a akreditačnej komisie). Ani on nedokázal zabrániť nadprodukcii titulovaných hlupákov z VŠ.                                                     

Obrázok*20.4.1946 Viera Fišerová Bel

Žije v Izraeli a donedávna sa venovala pedagogickej činnosti. Párkrát sa ukázala na stretnutiach, zdravotné a ďalšie problémy jej zatiaľ bránia v tom častejšie pokračovať.                                                                                                   

Obrázok*7.7.1946 Peter Gašparovič

Triedny fešák ako prvý vplával do manželského prístavu za čo je spravodlivo potrestaný titulom pradedko. Vernosť osvedčil aj v pracovnom manželstve so Slovnaftom. V oboch uspel bez straty desiatky, iba so stratou časti vlasov.                                                  

Obrázok*27.2.1946 Jozef Hetényi

Jozef alias Hrča je prototypom húževnatého a preto úspešného podnikateľa. Deti sa mu rozpŕchli po svete a tak absolvuje exkluzívne dovolenky pod zámienkou návštevy  príbuzných.                                                                                

Obrázok*1.2.1946 Ľubica Horváthová Cvečková

Ľuba je štvrtinou spolužiakov, ktorým sa málili štyri roky na priemyslovke a extrapolovali ich manželstvom so spolužiakom na furt. Je dobrá analytička, takže  výsledok vedela vopred.     

                                                                               
Obrázok*27.1.1946 Ľuboslav Kaduc

"Duco" uplatnil svoje alchymistické schopnosti s Hrčom pri miešaní koreninových zmesí do mäsových výrobkov, ktoré potom boli lepšie než v skutočnosti boli. Jeden z prvých na Facebooku!                                                                              

Obrázok*15.9.1946 Drahomíra Knezlová

Milovníčka juda a divadla Semafor zakotvila v Hamburgu, kde sa nevenovala výrobe hamburgerov, ale horoskopom a ďalším formám nahliadania do budúcnosti, ktoré jej však neprezradili, ako veľmi ju zradí zdravie.                                   

Obrázok*21.2.1946 Alojz Leporis

Rázovitá postavička z Modry, ktorá nemohla chýbať nikde, kde sa niečo dialo. Tvrdieval, že "řidič, ten těžkej chleba má", že do Modry nechodia vlaky a že sa aj naďalej obíde bez mobilu a počítača. Mobil už má.                                         

Obrázok*21.11.1945 Pavol Mazák

Spojenie Paľo Mazák a Beluša patrí do kategórie nerozoberateľných spojov. Donedávna sa staral, aby autobusy v trenčianskom okrese chodili najmä po cestách a niekedy aj načas.                                                                     

Obrázok*24.9.1946 Ján Mika

Jano spojil svoj život s Atómovou elektrárňou v Jaslovských Bohuniciach. Asi by bez neho nefungovala a tak ju po jeho odchode do penzie zatvorili. Na snímke pri ukážke dezaktivácie.                                                                             

Obrázok*12.3.1946 Vladimír Minárik

Rodený Pezinčan svojím špecifickým humorom spravidla dosiahol všetko potrebné. Dokonca aj na daňovom riaditeľstve, ktoré humoru neprialo. Momentálne si pochvaľuje prechádzky so psom.                                             

Obrázok*9.12.1944 Pavol Mistrík

Paľo k nám nedobrovoľne zostúpil z vyššieho ročníka, aj to iba na rok. Po maturite sa stratil dohľadu. Jeho aktuálnu fotografiu sa podarilo získať, prísľub účasti na stretnutiach nie.                                                                    

Obrázok*19.2.1946 Ján Pastorok

Janko, s výzorom pripomínajúcom jedného z bratov Marxovcov, sa mohol stať úspešným sobášnym podvodníkom. Šancu však premeškal a novú už nedostane.                                    

                                                                                        
Obrázok*20.7.1946 Ladislav Podolinský

Triedny fotograf upísal svoju pracovnú existenciu plynárenstvu a posledné roky budovaniu mostov medzi Maďarmi a Slovákmi netušiac, na ktorej strane mosta sa aktuálne nachádza.                                                                  

Obrázok*5.3.1946 Štefan Rehák

Populárny Škelo okúsil vzlety i pády, aby nakoniec zakotvil v Gajaroch, odkiaľ podľa zlých jazykov ani prasa nie je dobré. Ale pokiaľ práve nepadá z rebríka, tak sa mu tam darí celkom dobre.                                                                           

Obrázok*17.10.1947 Zuzana Somogyiová Janetschek

Najmladšia z nás emigrovala iba do blízkej Viedne, takže nemá problém prísť na stretnutia, pokiaľ práve nie je na Kanárskych alebo iných ostrovoch.                                         

                       

Obrázok*19.1.1946 Anna Šovčíková

Anka sa už na Hornú Nitru nevrátila a celý život odpracovala v Slovnafte. Dnes je z nej spokojná dôchodkyňa deliaca svoj čas medzi kávičku s priateľkami a opatrovanie príbuzných.                                                                                                      

Obrázok*20.4.1946 Jozef Špaček

Jožko sa vrátil na rodnú hrudu do Lednice, kde si ho susedia pre jeho odolnosť opakovane zvolili za starostu. Dal funkcii dušu i srdce a srdce mu to teraz dáva pocítiť.

 

Obrázok*2.2.1946 Magda Vacová Popelková

Druhá predsedníčka triedy má také silné väzby na Česko, že ju na abiturientské stretnutia musíme lákať niečím, čo vo Vimperku nemá. A to sú jej spolužiaci.                                                                                                                                      

Obrázok*3.6.1946 Alžbeta Vencelová Forgáčová

Priateľská a srdečná Betka vo vodárňach kontrolovala, či z vodovodu tečie dostatočne čistá voda a do kanála dostatočne špinavá. Napriek  ranám osudu  má  optimizmu na rozdávanie.                                                                          

Obrázok*22.12.1946 Blažena Vozárová Lednárová

U Blaženky sme nikdy netušili, či nás v nasledujúcej chvíli zloží judistickým chvatom alebo nám preletí nad hlavou vo vetroni. Extravagantné záľuby nahradila aktivitami v oblasti vzdelávania.                                                                             

Obrázok*13.1.1945 Oľga Vrábliková Obrovac

Aj Olinka patrí do rangu bratislavských imigrantov, ktorí upísali svoju chemickú dušu Slovnaftu. Škoda, že nebolo komu upísať chrbticu, ktorá bolí, bolí a bolieť asi neprestane.                                                                               

Obrázok*4.3.1946 Mária Zajičková Fišerová

Húževnaté dievča z malomesta začalo tak, ako jej budúci manžel, skákaním. A rovnako ako on, aj ona skutočné skoky zaznamenala až pri skúmaní záhad papiera a celulózy.                                                                                                               

Obrázok*10.8.1946 Milan Zaťko

Neúspešný študent (VŠ na tretí pokus), vojak (iba pplk.), hráč (dve prehry vo vedomostných TV súťažiach), autor (nečítané blogy), ktorý si z neúspechov ťažkú hlavu nerobí. Show must go on. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.