Choď na obsah Choď na menu
 


Čo robiť s rómskou kriminalitou

15. 9. 2009
Ak nás budú za naše riešenia kritizovať iné štáty EÚ, môžeme im akýkoľvek počet Rómov poskytnúť na uplatnenie ich riešení.
Ak niekto nechce pracovať, je to jeho slobodná voľba. Stráca však tým právo žiadať od štátu čokoľvek s výnimkou poskytnutia najnevyhnutnejšej zdravotnej starostlivosti.
Aké majú práva susedia Rómov? Práva Róma predsa nikto neobmedzuje ani nespochybňuje. Práva jedného však končia tam, kde začínajú ohrozovať práva iného.
Ani cent zadarmo. Sociálne dávky by si mal každý odpracovať formou verejnoprospešných prác. Neporiadku okolo ciest, v mestách a dedinách je dosť.
Bieli tu nie sú na to, aby sa starali o Rómov.
Dať im prácu. Žiadna práca nie je zbytočná. Práce je dosť aj tej jednoduchej. A keď odmietnu pracovať, zobrať im deti do ústavov pretože nedokážu zabezpečiť ich riadnu výchovu a dospelým dávať dávky iba na prežitie. Stavať veľkokapacitné väznice nie ako hotely, ale ako väznice. Aby väzenie bolo trestom a nie iba odlúčením od rodiny. Mohol by sa kopať kanál cez celé Slovensko na položenie optického kábla, ktorý by bol informačnou diaľnicou. Je možné čistiť vodné toky, likvidovať nelegálne skládky, triediť druhotné suroviny a hlavne upratať si neporiadok po sebe a okolo seba.
Integrácia Rómov spôsobuje, že obce padnú na úroveň osád.
Je charakteristické, že vzdelaní a majetní Rómovia sa vyhýbajú styku s ostatnými Rómami, dokonca aj z radov príbuzných. Nejde teda o rasový problém, ale sociálny.
Je treba prestať brať ohľady na etnický a rasový pôvod páchateľov.
Keď policajt odmietol podať Rómskej reportérke ruku, bol potrestaný.
Načo je nám štát, ktorý si neplní svoju základnú povinnosť zaisťovať bezpečnosť svojich občanov. Keď štát zlyháva, nádej sa obracia aj k radikálom.
Neexistuje Rómska kriminalita. Existuje iba kriminalita. A na tú je trestný zákon.
Neprispôsobiví sú prevažne Rómovia, ale nie sú to len Rómovia a nie sú to všetci Rómovia.
Nič nové netreba vymýšľať. Len vymôcť právo, ktoré platí a počínať si pritom dôsledne.
Nie tvrdo trestať kriminalitu, ale trestať ju bez prívlastkov. A keď, tak s prívlastkami rýchlo a dôsledne.
Otázka Rómke: A vyvážajú vám ten veľkokapacitný kontajner?
Odpoveď: Nie, nikto nám tu neupratuje, starostka sa o nás nestará.
Povoliť vlastníctvo zbraní.
Prečo ich podporujeme v tom, že všetko môžu a všetko im prejde beztrestne.
Prečo ľudia nemajú radi Rómov? Pretože sú rasisti? Nie, preto lebo im serú po chodbách, bijú a okrádajú deti a vyhrážajú sa smrťou pri upozornení na nevhodnosť ich správania. Zatiaľ čo my sa strachujeme o prácu, oni chodia prehrávať nám odobraté dane na výherných automatoch.
Prekročenie únosného pomeru medzi pracovne aktívnym a pracovne neaktívnym obyvateľstvom nutne vedie k občianskej vojne.
Pri riešenie tohto problému nejde o nič iné, než o dôsledné uplatnenie moci štátu.
Rasizmus nesmie existovať ani v tzv. pozitívnom variante.
Rómovia sú obeťami vlastného parazitizmu. Parazitujú aj na vlastných úspešných súkmeňovcoch.
Rómovia v Karvinej sa počas návštevy príbuznej v pôrodnici domáhali vstupu do záchodu, vyhradeného pre personál. Keď im sestra odmietla dať kľúče surovo ju zmlátili (naštiepený nos, poranené oko, mnohopočetné podliatiny) a iného návštevníka, ktorý sa ju pokúšal chrániť, zmlátili nunčakmi tak, že skončil na chirurgii.
Rómska kriminalita je čoraz sofistikovanejšia. Už presne vedia, kto má čin spáchať, ku komu sa má lup okamžite presunúť a čo majú tvrdiť pri zadržaní. Je to typický príklad organizovanej kriminality.
Rómska predstava je, že vláda od niekoho dostáva na každého dávky a tie potom rozdeľuje Rómom. A bieli sa podľa tejto teórie majú lepšie preto, že časť dávok, určených pre Rómov, si privlastňujú.
Rómske štatistiky sú prostriedkom k zisťovaniu príčin a hľadaniu spôsobu nápravy. Ak je neprípustné viesť štatistiky o kriminalite Rómov, treba zrušiť aj splnomocnenca vlády a všetky štátne inštitúcie zamerané na pomoc tomuto etniku.
Rómsky problém nevyriešia tí, ktorých vily sú chránené vysokým múrom a kamerovým systémom.
Rómskym problémom sa zaoberala už Mária Terézia, neskôr prvá československá republika, neskôr socialistická republika. Nikomu sa nepodarilo dosiahnuť ani minimálny pokrok.
Systém sociálnych dávok by mal uprednostňovať rodiny s dvoma deťmi.
Tvrdo doplatíme na redukciu armády a zrušenie základnej vojenskej služby. Stali sme sa bezbrannými voči akémukoľvek násiliu.
V Dubí napomenul učiteľ malé Rómske dievča, ktoré sa zabávalo hádzaním kameňov po okoloidúcich. To tak pobúrilo jej príbuzných, že učiteľa zozadu napadli a surovo zbili. Rodina útočníkov dlhuje mestu na nájomnom 750 tis. Kč.
V Prostějove museli zavolať do nemocnice políciu, pretože si nevedeli poradiť s Rómskymi výrastkami, ktorí sa tam liečili zo žltačky a z nudy demolovali zariadenie a močili zásadne do kútov izieb. A keď už nemali čo rozbiť, trhali prestieradlá a ničili okenné žalúzie. Polícia samozrejme nepodnikla nič, pretože to je infekčné oddelenie a tam oni nemôžu vstúpiť.
Zaujímavá je myšlienka povoľovať trvalý pobyt v obci. Občania obce by predsa mali mať právo rozhodnúť o tom, koho medzi seba prijmú a koho nie.
Zaviesť pracovnú povinnosť vo výkone trestu.
Zriekame sa svojej existencie nerešpektovaním demografického vývoja. Posledné štádium zažije ešte dnešná stredná generácia. Systém sa za niekoľko rokov zrúti a začnú platiť pravidlá novovznikajúcej majority. Tí, ktorí dnes vystupujú ako demokrati, humanisti, veriaci, či ľudia odkladajúci skutočné riešenia, tí iba zvyšujú budúce straty a obete. Degeneráciu, prešľachtenie a jemnosť prevalcujú skutočné prírodné a spoločenské zákony a hodnoty.
V Řecku je postoj státu k Cikánům jednoduchý - žádní Rómové tam nejsou! Pokud pracuješ a platíš daně stát pracuje pro tebe. Pokud nepracuješ daně, stát nepracuje pro tebe a je jedno, jsi li fialový, bílý nebo černý. Cikáni ve větších městech mají svá oplocená teritoria a tam pokud kočují, přespávají a žijí. Stát se o ně nezajímá. Obecně se však cikáni pasovali do role uklízečů ulic od vyhozeného železa, spotřební elektroniky a nepotřebných věcí. Tyto suroviny svážejí na výkupní místa a inkasují peníze. Školství funguje tak, že pokud oba rodiče pracují, jejich děti mají školství do maturity zdarma včetně stravování. Pokud pracuje jeden rodič, mají děti školství zdarma, ale stravné si musí hradit. Pokud žádný z rodičů nepracuje, musí děti platit školu od 1. třídy třeba až do maturity, včetně stravného. Ve vnitrozemí a na venkově téměř neexistuje kriminalita a ve městech je velmi výjimečná. Prostě v Řecku se téměř nekrade. Stát zakázal na území celého Řecka herní automaty.
Otvorený list podpredsedovi vlády Slovenskej republiky Dušanovi Čaplovičovi.
Vážený pán Čaplovič. S hrôzou som si prečítal v tlači Váš úmysel postaviť nové byty pre našu menšinu - Rómov z východu republiky. Iba pre nich! Všetko za neuveriteľnú sumu 200 miliónov EUR /cca 6 miliárd Sk/. Hrôza ma premkla preto, lebo som si uvedomil, že ste zabudli na inú viac ohrozenú menšinu. Neustále tak robia a robili aj Vaši predchodcovia. Nebudem Vás napínať. Upozorňujem na menšinu - stredoškolsky a vysokoškolsky vzdelaných mladých ľudí. Cestujú za prácou do väčších miest. Tvrdo pracujú. Žijú v podnájmoch bez perspektívy na vlastný byt a vlastnú rodinu. Áno, sú aj odvážni, ktorí si kúpili byt na úver, ale splácať ho budú 30 rokov s nehoráznymi úrokmi! A už teraz sa s obavami pozerajú do budúcnosti. Väčšina týchto inteligentných mladých ľudí by uvítala Vašu pomoc z fondov EU /alebo z iných zdrojov/ pre pomoc menšinám. Napríklad formou bezúročnej pôžičky alebo priamo finančnou dotáciou na stavbu domu, bytu. Investovať do vzdelaných ľudí sa tisíckrát vráti tejto spoločnosti. Títo vzdelaní mladí ľudia, ktorých nazývam ohrozenou menšinou by boli vďační aj za "nízkoštandardné" jednoizbové byty postavené v blízkom okolí Bratislavy. Urobte prvé kroky týmto smerom, a nasmerujte finančnú pomoc z fondov EU tam, kde to má zmysel. Buďte odvážny! Nepodľahnite tlaku eurofilných sociálnych demagógov, ktorí kvôli politickým ambíciám a blížiacim sa voľbám zabúdajú odkiaľ vyšli a presadzujú prílišnú tolerantnosť k netolerantným a nevďačným. Vzdelaní mladí ľudia sú budúcnosťou tejto krajiny!
S úctou Ing. Štefan Poliačik.
V spojitosti s otvoreným listom je zaujímavý osud novej výstavby pre menšiny z Korzára na stránke: korzar.sme.sk/c/5127741/nove-byty-nicia-osadnici-sekerami.html